Neuropaskaitos logo
Šiuo metu specialistams siūlome šiuos mokymus (aprašymai žemiau):
  • Demencijų neuropsichologiniai simptomai ir jų patikra
  • Suaugusiųjų neuropsichologinis vertinimas ir reabilitacija

Kartu su Vilniaus universiteto Konsultavimo ir mokymų centru parengėme neuropsichologinio vertinimo ir diferencinės diagnostikos mokymus sveikatos priežiūros paslaugų sektoriaus darbuotojams. Renginiai nuotoliniai, tad jų įrašus galite peržiūrėti Jums patogiu metu. Paskaitas išklausiusiems ir jų aptarimo susitikime dalyvavusiems dalyviams išduodami kvalifikaciją patvirtinantys METAS pažymėjimai.

Kontaktinis asmuo: VU KMC administratorė Vaida Norvaišaitė, Tel. 2687254, vaida.norvaisaite@cr.vu.lt
REGISTRACIJOS Į MOKYMUS ANKETA ⟶

Daugiau informacijos apie mokymus rasite VU Konsultavimo ir mokymų centro svetainėje

DEMENCIJŲ NEUROPSICHOLOGINIAI SIMPTOMAI IR JŲ PATIKRA

Mokymai skirti medicinos, sveikatos, klinikiniams psichologams, taip pat kitų sričių, su vyresnio amžiaus asmenimis dirbantiems specialistams (kineziterapeutams, ergoterapeutams, logopedams, slaugos, reabilitacijos ir kt. specialistams), bei šių specialybių studentams.

Trukmė: 6 ak. val. įrašo peržiūros + 1 ak. val. praktikos aptarimo gyvo susitikimo metu

Kaina: 50 EUR

Lektorė: dr. Ramunė Dirvanskienė

Programa:

Demencijų neurobiologija ir jų neuropsichologiniai profiliai (2 ak. val)

Demencijos samprata ir diagnostika. Skirtingi demencijų tipai, jų neurobiologiniai mechanizmai, sukeliami smegenų struktūriniai pokyčiai bei su tuo susiję pažintinių funkcijų sutrikimai. Dažniausių demencijų neuropsichologiniai profiliai, jų diferenciacija tarpusavy ir atskyrimas nuo afektinių sutrikimų klinikinėje praktikoje.

Informacijos rinkimas neuropsichologiniam vertinimui, paciento stebėjimas (1 ak. val)

Informacijos šaltiniai neuropsichologiniam vertinimui: paciento išvaizdos, kalbos ir elgesio elementai, liudijantys apie galimus neuropsichologinius sunkumus; pokalbis su pacientu ir jo šeimos nariais; ligos istorija.

Demencijų patikros testai, mokymas juos atlikti, vertinti bei interpretuoti rezultatus (2 ak. val)

Demencijos patikros testų apžvalga ir palyginimas, neuropsichologinių funkcijų vertinimas, tinkamo testo ir jo užduočių parinkimas pacientui. Asmenų su regos, klausos ar judėjimo negalia vertinimas, nuotolinis vertinimas. Mokymasis atlikti demencijų patikros testus, vertinti bei interpretuoti rezultatus.

Testų atlikimo ir rezultatų vertinimo praktika (1 ak. val)

Mokymų dalyviai savarankiškai bando administruoti testą, atlieka vieno sveiko asmens įvertinimą, testo rezultatų skaičiavimą bei interpretavimą. Susipažįsta su administraciniu gidu, mokosi juo savarankiškai naudotis.

Peržiūrėjus mokymų įrašą dalyviai kviečiami gyvam susitikimui su lektore (1 ak. val), kurio metu aptarsime savarankiško testo atlikimo rezultatus bei iškilusius testo administravimo ir rezultatų interpretavimo sunkumus.

SUAUGUSIŲJŲ NEUROPSICHOLOGINIS VERTINIMAS IR REABILITACIJA

Mokymai skirti medicinos, sveikatos, klinikiniams psichologams, taip pat kitų sričių, su suaugusiais po smegenų pažeidimų dirbantiems specialistams ( kineziterapeutams, ergoterapeutams, logopedams, slaugos, reabilitacijos ir kt. specialistams), bei šių specialybių studentams.

Trukmė: 10 ak. val. įrašo peržiūros + 1 ak. val. klinikinių atvejų aptarimo gyvo susitikimo metu

Kaina: 80 EUR

Lektorė: dr. Ramunė Dirvanskienė

Programa:

Neuropsichologinis vertinimas, paciento stebėjimas, duomenų šaltiniai (2 ak. val.)

Informacijos šaltiniai neuropsichologiniam vertinimui: paciento išvaizdos, kalbos ir elgesio elementai, liudijantys apie galimus neuropsichologinius sunkumus; pokalbis su pacientu ir jo šeimos nariais; ligos istorija; neurovaizdinimo duomenys. Sutrikimų nustatymas, normos. Neuropsichologinio vertinimo tikslai.

Neuropsichologinio vertinimo sritys (2 ak. val.)

Smegenų dalys ir jų atliekamos neuropsichologinės funkcijos. Jutimai, dėmesys ir orientacija, atmintis, kalba, vizuoerdviniai gebėjimai, vykdomosios funkcijos. Kognityvinės funkcijos ir afektiniai sutrikimai.

Dažniausių smegenų pažeidimų neuropsichologiniai profiliai (2 ak. val.)

Neprogresuojantys smegenų pažeidimai. Progresuojantys smegenų pažeidimai. Sąmonės ir psichiatriniai sutrikimai

Neuropsichologinio vertinimo testai (2 ak. val.)

Neuropsichologinių funkcijų matavimo ir sutrikimų nustatymo metodai. Lietuvoje adaptuotos skalės. Individualūs testai ir testų baterijos. Popieriaus ir pieštuko testai ir kompiuterizuotas vertinimas. Nuotolinis vertinimas

Neuropsichologinė reabilitacija (2 ak. val.)

Pažintinių (suvokimo ir aukštesniojo lygmens) funkcijų sutrikimų reabilitacija, psichosocialinių sutrikimų reabilitacija. Naujos sritys reabilitacijoje, kultūriniai aspektai.

Peržiūrėjus mokymų įrašą dalyviai kviečiami gyvam susitikimui su lektore (1 ak. val), kurio metu aptarsime Jūsų klinikinėje praktikoje sutiktus atvejus: pacientų simptomus, rekomendacijas įvertinimui, bei testų rezultatų interpretavimą.

REGISTRACIJOS Į MOKYMUS ANKETA ⟶

Daugiau informacijos apie mokymus rasite VU Konsultavimo ir mokymų centro svetainėje

Knyga ,,Kaip veikia smegenys” – Įsigykite internetu

Knyga Kaip veikia smegenys?